szolgaltatasok
szamologep picto
Könyvelés
Könyvezetési feladatok, szabályzatok készítése, adatszolgáltatási kötelezettség teljesítése, ügyintézés.
 
kezfogas picto
Tanácsadás
A sikeres vállalati stratégia kialakításához elengedhetetlen a megfelelő piaci elemzés! Hívjon bennünket bizalommal!
 
mukik picto
Munkaügyek
Bérszámfejtés, bejelentés, kijelentés, munkavállalói szerződések készítése, naprakész szolgáltatások! Teljeskörű ügyintézés.
 
Bemutatkozás
A vállalkozási tevékenységünket a '90-es évek elején kezdtük, mint oly sokan mások. Az átláthatatlan gazdasági környezet, és rendkívüli gyorsasággal változó jogszabályrendszer áttekintése nem kis feladatot rótt ránk.
Mindig megfelelni, előrébb lépni és talpon maradni nem könnyű feladat. Főleg amikor a gazdasági döntések meghozatalához nincs naprakész könyvelés, gazdasági elemzéseket...
bovebben

A hazai kkv-k gazdasági jövőképe

Harminc százalékkal több beruházás és sokkal pozitívabb jövőkép a hazai, vállalati szektorban. Ez derült ki a GE Capital kutatásából, melyet hét európai ország kis-és középvállalkozásait vizsgálva végeztek az idei első negyedévben.

 

A kutatásból egyértelműen kitűnik, hogy a beruházási hajlandóság és a jövőbe vetett bizalom is jelentősen javult az előző év ugyanezen időszakához képest hazánkban. A tavalyi év végére a magyar kkv-k átlagosan 15%-al több pénzt fordítottak beruházásokra, mint amennyit az év elején terveztek. Azonban az előrejelzések szerint ez a tavalyi 2237 milliárd forint is 30%-al növekedhet majd az idei évben, vagyis a hazai kkv-k 2014-ben összesen több mint 2900 milliárd forintot szándékoznak beruházásokra és fejlesztésekre költeni.


Ha ezt az egyes vállalatok szintjére szeretnénk lebontani, akkor ez azt jelenti, hogy 2013-ban a magyarországi kis- és középvállalkozások átlagosan 13,2  millió forintot költöttek különböző beruházásokra, idén viszont 17,2 milliót szeretnének hasonló célokra fordítani. Az, hogy a beruházási kedv ilyen jelentősen megnőtt az úgynevezett nettó jövőkép mutatón is érezhető. Ez a mutató az optimistán és a pesszimistán gondolkodó cégvezetők arányát hivatott prezentálni. A tavalyi év első negyedévében végzett felmérés még -24%-os nettó jövőkép mutatót jelzett hazánkban, vagyis a pesszimista gazdasági jövőképpel bíró magyar cégvezetők aránya jóval magasabb volt, mint azoké, akik optimistán ítélték meg gazdasági környezetüket és lehetőségeiket. Az idei felmérés szerint azonban a helyzet mára megváltozott, és pozitív irányba fordult +10%-os mutatóval.


Emellett a kutatás során megkérdezett cégvezetőknek jóval kevesebb mint a fele jelölte meg a beruházások elmaradásának legfőbb okaként a bizonytalan gazdasági környezetet. Ez pontosan 14%-al kevesebb, mint a tavalyi arány. A pozitív gazdasági jövőkép pedig a munkaerő bővítés hajlandóságára is rányomja bélyegét. A kutatásban résztvevő hazai cégek több mint harmada tervezi  munkaerő-állományának bővítését az idei évben, mely nagyjából 51.000 új munkahelyet jelenthet majd.


Mint ahogy a tavalyi évben, úgy idén is a termelési eszközök fejlesztésére és cseréjére költenék a legtöbb forrást a hazai vállalatok, csak éppen kétszer annyit mint 2013-ban. A tavalyi évhez képest a  haszongépjárművekre fordítandó beruházási összegek is jelentősen megnőhetnek, összesen 60%-kal. A kutatás szerint a legjelentősebb visszaesés az IT és irodai eszközök terén várható, melyekre idén a magyar cégek 50%-kal kevesebbet terveznek költeni.


És, hogy honnan kívánják előteremteni a hazai kkv-k a beruházásokra szánt összegeket?


Talán nem meglepő, hogy a cégek harmada EU-s forrásokra támaszkodna idei beruházásainak finanszírozása esetén. Emellett azonban nagyjából ugyanennyien vannak, akik ezt saját erőforrásokból szeretnék megoldani, míg a cégek 14%-a banki hitelekre támaszkodna. Mondjuk ez az arány az 50 főnél többet foglalkoztató cégek esetében valamivel magasabb, 25%-os.


Persze a helyzet nem csak hazánkban, hanem a többi vizsgált európai országban is javult a tavalyi évhez képest. A korábban említett nettó jövőkép mutató az Egyesült Királyságban a legmagasabb a maga +54%-val. Őket Németország, és kicsit meglepő módon Lengyelország követi 45-45%-al. Hazánk azonban a tavalyi évhez képesti javulás ellenére is sereghajtó a vizsgált országok sorában a maga +10%-val.


Érdekes, bár szintén nem meglepő adat, hogy míg hazánkban a kkv-k harmada tervezi idei beruházásait EU-s forrásokból finanszírozni, addig Nyugat-Európában ez az arány csupán 2%.

Váltás teljes nézetre!